Ігор Йовічевіч: Вболівальники побачать, як ми б’ємося від першої до останньої хвилини

Наставник Шахтаря Ігор Йовічевіч відповів, наскільки важливим є матч з Лейпцигом у 1-му турі Ліги чемпіонів.

– Яким би не вийшов завтрашній матч, це буде історія. «Шахтар» зіграє в Лізі чемпіонів в умовах повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну. Яке послання за допомогою футболу має почути світ?

– Насамперед, завтра ми представляємо не лише футбольний клуб «Шахтар», який уже останні 13–14 років грає в Лізі чемпіонів, але ми представляємо й Україну. І мінімум, що вболівальники завтра побачать, – як ми б’ємося від першої до останньої хвилини так само, як зараз військові б’ються за країну і за всіх нас, щоб ми почувалися вільними.

Це і є наша командна відповідальність – грати проти таких команд у Лізі чемпіонів, думаючи про спортивні результати, однак також і представляючи державу в умовах війни. Україна – єдина країна наразі, яка грає чемпіонат на своїй території, де триває війна. Скажу ще раз: це дуже велика відповідальність і гордість. І ми віддамо завтра максимум сил, щоб представити Україну успішно.

– Розуміємо, що ви не назвете зараз склад на завтрашній матч, але наскільки важко було обрати футболістів, які мають вийти в старті?

– Звичайно, дивишся матчі суперника, не одну гру, розумієш, хто може зіграти проти нас. Подивилися після матчу з «Рухом» на те, наскільки ми фізично вимотали команду, хто як зараз готовий фізично, хто здоровий. Зважаючи на це, обираєш тактику: у мене в голові було кілька ідей і систем, але ми зробили вибір і маємо чітку, ясну ідею.

Сьогодні вже показали гравцям, що хочемо зробити в обороні. Однак, знов-таки, залежить від нас самих те, як зіграємо завтрашній матч. Будемо сміливими, рішучими, мотивованими, зможемо без комплексів грати на такому стадіоні в дебютному матчі – це буде значно корисніше для нашої команди, ніж бути скутими й потім шкодувати після гри в автобусі, що не змогли зробити більше. Але чи це буде важкий матч? Так, абсолютно. Важкий матч, – сказав Йовичевич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.