5 чемпіонств за п’ять років існування: історія успіху жіночого Ювентуса

На перший день відкритих дверей Ювентуса у 2015 році прийшли лише три дівчини, і одна з них була у шльопанцях. Перенесемося на сім років уперед, і Ювентус став найдомінуючішою командою в італійському жіночому футболі. Перша команда сформувалася у 2017 році, через два роки після того, як федерація зобов’язала клуби Серії А мати жіночі академії та виграла всі п’ять чемпіонських титулів, за які боролася.

“Б’янконери” також здобули два трофеї Кубка Італії і тричі ставали володарями Суперкубку Італії. Минулого сезону Джо Монтемурро став тренером, який зробив домашній требл, а також вивів Ювентус у вісімку найкращих у Ліги чемпіонів — обидві ці події стали першими в історії.

Стефано Брагін, голова жіночого Ювентуса, сміється, згадуючи той перший день відчинених дверей, на якому були присутні лише три людини, але тут же зазначає, що це була знаменна подія.

Все почалося з цього, і тепер у нас більш-менш 200 молодих гравців у дев’яти командах від U-9 до U-19″, – говорить він. Всі категорії так чи інакше охоплені. Це багато означає лише за сім років“, – сказав він.

Крім того, ставлення до жіночого футболу в Італії почало змінюватися зовсім недавно. В результаті кількість дівчат, які грають у цю гру, дуже мала, особливо в порівнянні з іншими країнами.

“У молодших категоріях нам усе ще потрібно набирати кількістю», — каже Брагін, який шість років керував чоловічою академією, перш ніж перейти до жіночої команди «Юве» у 2018 році.

Ми не можемо втрачати гравців, принаймні на самому початку їхнього шляху. Отже, з віку дев’яти до 12 чи 13 років ми справді намагаємось набирати всіх, хто просто хоче грати у клубі.

Але, з іншого боку, починаючи з 14 років, що ми хотіли б зробити, то це підвищити якість груп, і ми розпочали минулий сезон, встановивши деякі партнерські відносини з місцевими командами. Можливо, гравці, які недостатньо гарні для «Ювентуса», можуть бути корисні для них.

Тут ми намагаємося мати дуже обмежені групи з максимально високою якістю. Ця ідея втілюється, тому що тепер ми починаємо змагатись на досить високому рівні з першою командою“.

Щоб підвищити якість, Ювентусу довелося проявити творчий підхід.

“Зазвичай наші команди, особливо у регіональних змаганнях, перемагають із рахунком 20:0. Отже, що ми зробили, то це те, що до 15 років грають у чемпіонаті до 17 років, а до 17 років грають у чоловічому чемпіонаті до 15 років. Наша група до 16 років зараз також бере участь у чоловічих змаганнях». “І вплив є 100 відсотків, особливо з точки зору інтенсивності та сили“, – відповідає голова жіночої команди “Ювентуса”

Кінцевим продуктом стали одні із найяскравіших талантів італійського жіночого футболу. Еліс Гіай, Еліс Берті, Еліза Пфаттнер, Ніколь Арканджелі та Кьяра Беккарі входять до числа гравців, за якими потрібно стежити, і всі вони дебютували у дорослому віці за останні два сезони.

Гравець, який найбільше з’являвся в «Ювентусі, – це Аріанна Карузо, якій 22 роки. Вона почала грати тут у 17 років. Ми ніколи не боїмося надавати шанс молодим гравцям”

У першій грі Ліги чемпіонів 2021-22 проти «Серветта» у Женеві у нас на полі було вісім гравців молодших 23 років. Для нової команди це непогано“, – продовжує він.

Завдяки тому, що «Ювентус» просуває італійський жіночий футбол уперед, ці цифри тільки збільшуватимуться і покращуватимуться. Після того, як у 2017 році «б’янконери» створили жіночу команду, їх наслідували такі гіганти, як «Рома», «Інтер» та «Мілан». Це підвищує якість Серії А, а також збірної, яка у 2019 році дійшла до чвертьфіналу чемпіонату світу.

Це відіграло вирішальну роль у розвитку гри в Італії не лише на найвищому рівні, а й на нижчому рівні, що призвело до помітного збільшення кількості дівчаток, які грають у футбол.

Професіоналізм у жіночому футболі буде представлений масштабніше наступного сезону в Італії, яка, як сподівається Брагін, подолає природні проблеми, щоб забезпечити «стійкість», а також подальший «розвиток».

Це станеться після того, як у збірної з’явиться ще один шанс привернути увагу нації на жіночому Євро цього літа.

Є ще речі, які потрібно покращити за всіма напрямами, та перешкоди, які не так швидко чи легко подолати.

Брагін наголошує на важливості того, щоб тренери були «розумно і технічно підготовлені для тренування дівчаток», що рідко зустрічається в Італії, бо «насправді ми не маємо покоління тренерів жіночих команд».

У «Ювентуса» як у клубу є цілі та амбіції щодо розширення умов та можливостей, які він дає молодим дівчатам, які проходять через клуб.

Але судячи з того, як минули перші сім років, тобто багато причин для оптимізму не тільки в Турині, а й у всій країні, оскільки б’янконери продовжують встановлювати стандарти для решти Італії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *