Таблиця коефіцієнтів УЄФА: як результати Шахтаря та Зорі вплинули на позицію України

УЄФА

Перший тур групового етапу єврокубків вийшов для України не надто радісним. Зоря та Шахтар заробили на двох лише одну нічию, а Україна опустилася на 18-у позицію в рейтингу УЄФА. Так, місце у ТОП-20 за підсумками сезону ми, швидше за все, збережемо, але нинішню позицію можемо не втримати.

У рейтинг країни у першому турі групового етапу Зоря принесла 0,2 бали. Причому другий єврокубковий тиждень поспіль – минулого луганчани обіграли Славію. На цей раз один бал, зароблений Зорею, треба ділити на п’ять клубів, які стартували від України в єврокубках. Шахтар, нагадаємо, програв Порту.

Таким чином у кваліфікації єврокубків на чотирьох наші клуби заробили 1.9 бала. 0,8 бала приніс Україні Шахтар за пряме потрапляння до групи Ліги чемпіонів. 0,3 бали отримав Дніпро за нічиї з Панатінаїкосом, Славією та Спартаком. 0,4 бали принесла Зоря – перемога над Славівою у кваліфікації, нічия з Гентом. По 0,2 бали – Динамо та Ворскла – за виграші у Аріса та Дили.

Як ми й припускали, Україну вже після першого туру групового етапу обійшла Чехія. Більше того, побільшало відставання нашої країни від Ізраїлю, у якого також залишилося два клуби в єврокубках.

Від Новергії, яка посідає 15 місце, що дає право виставити п’ять клубів у європейських кубкових турнірах, Україна відстає вже на 1,075 бала. Натомість зменшився наш відрив від Греції, що йде на 19-му місці і зберіг чотири клуби на груповому етапі. Є гірке передчуття, що Греція за підсумками сезону нас обійде.

Ну і не перестаємо захоплюватися турецькими клубами: Туреччина з набраних балів – абсолютний лідер цього сезону. І, зважаючи на все, ще довго їм буде залишатися.

Таблиця коефіцієнтів УЄФА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *