Україна – Шотландія: слова Олександра Петракова напередодні матчу

Головний тренер збірної України Олександр Петраков провів пресконференцію перед вирішальним матчем дивізіону В Ліги націй проти Шотландії, який пройде 27 вересня у Кракові.

– Я вже близько року працюю головним тренером збірної України. Я вже адаптувався. Спочатку було дуже важко. Специфіка роботи в національній команді в тому, що тут кожен матч відповідальний. Відповідальність тут зростає в рази. Перед людьми, перед всіма. І рівень цих матчів дуже високий – один матч вартує 10 у внутрішньому чемпіонаті. Після матчів збірної я вдома відчуваю дуже вильну втому. Дуже важко. Але я швидко відходжу, буквально 3-4 дні. Матчі збірних – дуже серйозний рівень. Це не тисне, але відповідальність дуже велика.

– На матчі з Шотландією та Вірменією виходили 11 різних футболістів. Чи буде ваш вибір стартового складу на завтрашній матч одним з найскладніших у вашій кар’єрі?

– Ні. Не хочу ображати збірну Вірменії, але кожен гравець збірної Вірменії індивідуально та кожен гравець збірної Шотландії індивідуально – це дуже велика різниця. Шотландці грають в АПЛ. Вибір не буде складним. Перестановки будуть, але для мене це не складно.

– Чи зможе України зіграти краще, ніж декілька днів тому у Глазго? Чи буде важко Шотландії, яка втратила трьох ключових гравців?

– Не знаю, я не дивлюся, хто не буде грати у Шотландії. Я дивлюся за своєю командою. Хочу сказати журналісту з Шотландії. Ми з вами грали 1 червня у плей-оф за вихід на ЧС-2022 та обіграли вас з рахунком 3:1. Потім ми програли вам 0:3 у Глазго. Рахунок 1:1. Завтра зіграємо знову.

Дякую збірній Шотландії, Федерації футболу Шотландії, головному тренеру та команді за те, що вони ще в березні погодилися перенести наші матчі через війну. Вони могли відмовитися.

– Наскільки не вистачатиме гравців як Зінченко?

– Не хочеться образити своїх футболістів. Ми не Франція чи Іспанія, які можуть виставити 3-4 рівноцінні склади. А коли в нас випадають 1-2-3 футболісти як Зінченко… Олександр – добра людина та класний футболіст. Нам завжди не вистачає тих, хто не грав. У нас не грав Забарний через перебір карток. У нас через травму не грав Миколенко, хоча він хотів вийти на поле проти Шотландії 21 вересня. Але я не роблю собі кар’єру на здоров’ї гравців. Ми його зберегли, він відновився та зіграв проти Вірменії. Нам не вистачає Бущана, Зінченка, Шапаренка.

– Цього року спливає ваш контракт зі збірною України. Чи буде матч з Шотландією для вас останнім? Чи йдуть перемовини щодо продовження угоди?

– Ніяких перемовин немає. Завтра матч, після нього все дізнаєтеся. Це запитання до президента УАФ.

У нас 24 футболісти в команді, всі здорові. Всі гравці та тренерський штаб хочуть піднятися в дивізіон А Ліги націй.

1 червня ми грали проти Шотландії у півфіналі відбору ЧС-2022, зараз Ліга націй – це трохи інший статус. У людей теж інший ажіотаж. Але не думайте, що 21 вересня ми вийшли грати з якимось недонастроєм. У всіх в головах війна, люди приїхали з різних клубів, один грає, другий – ні, хто тільки змінив команду. Це все наклало відбиток. Перед грою з Шотландією був дуже поганий функціональний стан гравців, це показали GPS-датчики. Але це в минулому, зараз всі вирівнялись та добре працюють. Але ми не розділяємо матчі, зустріч Ліги націй теж для нас важлива. Дуже хочемо завтра реабілітуватися.

Не знаю, скільки українців очікується на матчі в Кракові. Ми граємо всі матчі не вдома, такі наші реалії. Дуже хочеться дожити, щоб зіграти вдома. Коли це буде – не знаю.

Стандартні положення – основна зброя збірної Шотландії. Зробимо все можливе, щоб нам не забили зі стандартів, – сказав Петраков.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *