Шахтар – Антверпен: слова Маріно Пушича напередодні матчу

Головний тренер «Шахтаря» Марино Пучиш напередодні матчу 5-го туру Ліги чемпіонів проти “Антверпена” відповів на питання журналістів.

– Ви стали тренером «Шахтаря» кілька тижнів тому. Які складнощі у вас є в керуванні командою в контексті того, що в Україні триває війна, а у багатьох гравців там залишилися сім’ї? Ви зараз у більшій мірі футбольний тренер чи психолог?

На посаді тренера ви не тільки є футбольним тренером, а виконуєте ще й декілька інших ролей, одна з яких полягає в тому, щоб допомагати гравцям почуватися добре та зарядити їх впевненістю, яка дозволить їм розкрити свій талант.

Звісно, ситуація зараз, на жаль, зовсім не така, до якої кожен з нас звик у своїй країні, але в той же час вона вимагає адаптації та соціальних навичок, а також рішучості щодня наполегливо працювати, щоб покращувати один одного та усю команду.

Мені багато допомагають інші люди, я радий цьому. Я бачу хорошу організацію. Люди справді намагаються в таких обставинах витиснути максимум користі, що не так вже й просто.

Нашій команді доводиться багато часу проводити в дорозі. Вчора ми витратили майже 10 годин на те, щоб сюди дістатися. В нас дуже насичений графік, це забирає багато енергії. Але в той же час є якась ментальна сила, що об’єднує нас у прагненні протистояти такому виклику та зробити це якомога краще.

Це незвична ситуація, але що є, те є. Ми усі в клубі, включаючи мене як головного тренера, намагаємося робити все можливе, щоб впоратися з нею якнайкраще і змагатися на рівних з іншими командами.

– Чи відчуваєте ви, що ваші футболісти грають краще завдяки тому, що грають заради своєї країни?

Звісно, це є для них додатковою мотивацію – вони хочуть зарядити енергією людей в Україні та дати їм змогу пишатися командою. Але основна мотивація – це грати як професіонал заради свого клубу та партнерів по команді.

У той же час ви представляєте свою країну в Європі, і дуже важливо, щоб уболівальники могли пишатися «Шахтарем». Для цього треба намагатися якомога довше залишалися в європейських змаганнях.

– Чи побачимо Артема Бондаренка в матчі з «Антерпеном»? На скільки відсотків він готовий грати.

Йому потрібно було дуже довго відновлюватися. Він вже краще почувається та тренується. Завтра Бондаренко буде у складі нашої команди, але рішення щодо його участі в матчі будемо приймати спонтанно. Йому вже краще і я дуже радий тому, що він почувається краще, – сказав Пушич.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *