Тренер Динамо відреагував на свій можливий переїзд до словацького клубу

Головний тренер молодіжного складу «Динамо» (U-19) Ігор Костюк  прокоментував інформацію про відмову від пропозиції очолити словацький клуб «Дунайська Стреда», а також розказав про стосунки з тренерським штабом першої команди.

– Ігоре, нещодавно в ЗМІ пройшла інформація, що у вас була пропозиція очолити команду в чемпіонаті Словаччини.

– Була така пропозиція від агентів, ми тоді з командою U-19 в Лізі чемпіонів грали. Не дуже було доречно на той момент їхати в іншу команду.

– Чи був у вас безпосередній контакт з керівництвом «Дунайської Стреди»?

– Прямого контакту не було з клубом, на мене виходили агенти.

– Якщо б пропозиція була в цьому сезоні, чи розглядали б ви такий варіант?

– Зараз я знаходжусь в Києві, з командою. В Україні воєнний стан, і не зовсім доречно зараз про це говорити. Всі мої плани поки пов’язані з «Динамо».

– Наскільки цінний досвід ви отримали в сезоні 22/23 та на початку нинішнього сезону як головний тренер команди?

– Двоє наших вихованців вже грають в АПЛ, це для мене як стимул. Це означає, що наші молоді виконавці розвиваються і їдуть грати до топ-ліг. Хлопці також набираються досвіду під керівництвом Мірчі Луческу в першій команді «Динамо». Вони прогресують, але все залежить від них самих.

– Які враження викликає гра молодих виконавців в першій команді, які ще нещодавно грали під вашим керівництвом?

– На прикладі Волошина, Бражка – це гравці, які прийшли в команду й проявили себе. Вони вже гравці основного складу, привертають до себе увагу.

Гравці 2005 року народження вже можуть думати про рівень першої команди, але, наприклад, хлопці 2006 року ментально й фізично ще не готові до гри за першу команду в Прем’єр Лізі, потрібен ще деякий час.

– Які у вас склались відносини з тренерським складом першої команди «Динамо»?

– Звичайно, ми спілкуємось. Тренер запрошує гравців U-19 на тренування першої команди, дає можливість проявити себе, тренери спостерігають за нашими матчами. Діалог між нами є. Направлення, яке обрало керівництво клубу, розраховане на власних вихованців, щоб хлопці доводили, що не тільки легіонери можуть грати в Єврокубках, а й наші молоді гравці. Це підтверджують матчі, які ми проводили в юнацькій Лізі Чемпіонів, граючи проти грандів. Хлопці показували зрілість в тактичному плані, також ігровий рівень був гідний.

– В першої команди «Динамо» останнім часом спостерігається чорна смуга, це можна назвати спадом? Чи втрата очок в чемпіонаті – випадковість?

– За правилами тренерської етики я не можу коментувати гру першої команди. Можливо, в команді щось зараз не так, як потрібно. Чемпіонат у розпалі, але чому нестабільність в результатах, будуть розбиратися тренери першої команди.

– На зимовий збір першої команди поїдуть ваші підопічні?

– Я сподіваюсь, що взимку декілька гравців поповнять ряди першої команди і поїдуть на зимовий збір. Тренер підбирає гравців під свою тактику, дивиться, чи готові гравці виконувати ті настанови, що потрібні головному тренеру. Наша задача – всесторонньо розвивати гравців, щоб вони прогресували, набували досвіду, робили менше помилок, і в першу чергу, щоб вони розуміли, що в них є можливість потрапити в першу команду.

– На цей сезон головна ціль – чемпіонство U-19?

– У нас завжди така ціль. Треба перемагати й грати в молодіжній Лізі чемпіонів. Кожен рік така задача стоїть перед нами. Головне – прогрес. Помітно, що гравці прогресують, отримують неоцінений для них досвід з матчів молодіжної Ліги чемпіонів.

Джерело: Sport.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *