Легенда Шахтаря вважає, що “гірники” можуть провалити цей сезон

Легендарний гравець «Шахтаря» Олександр Сопко поділився очікуваннями від сезону, який чекає на «гірників».

– Велика проблема в тому, що у ван Леувена нема групи лідерів, які мають певний досвід гри, на кого він міг би спертися в своїх поглядах. При всій повазі до Ракіцького, Чигринського та Степаненка, не вони мають задавати атмосферу, а нове покоління. А от його нема.

– Що ви маєте на увазі?

Нема молодих, але вже досвідчених футболістів, які пройшли вже щонайменше сотню ігор на професійному рівні. Молодь хоч і отримала єврокубковий досвід, вона все одно ще не сформувалася, не подорослішала. І щойно команді стало важко, нема кому взяти на себе ініціативу на полі і показати, що робити. Ніхто не проявить характер, не покаже бійцівських якостей, не дасть емоцій, які поведуть за собою. Ніхто не хоче ризикувати і брати на себе відповідальність.

Всі грають «хоч би не помилитися». Це призводить до невпевненості в своїх силах, розчарування і невіри у тренерську ідею. І все це накопичується, наче сніжний ком.

– А як щодо впливу самого ван Леувена?

– На мій погляд, йому не вистачає досвіду, зокрема, роботи у такій ситуації – під великим тиском. Здається, він і сам трохи розгубився. В теорії він розуміє, що потрібно зробити. Але як це зробити – не знає. І тут відкривається ще одна проблема – наскільки його тренерський штаб кваліфікований і спроможний йому допомогти.

– Що чекатиме «Шахтар» у недалекому майбутньому?

– Можливо, команда провалить цей сезон. Після чого футболісти мають переоцінити себе. Можливо, їм здається, що вони вже сталі футболісти, які все вміють і їх продаватимуть якщо не за 100 мільйонів, то за 50, і їхнє футбольне життя буде вдалим.

Але це міф, який, скоріше, створюють агенти. Коли футболіст грає без емоцій та бажання у своєму чемпіонаті, в Європі на ньому ставлять хрест одразу. Тому нехай не думають, що з таким підходом на них чекають в Європі. Тоді, вони закінчать в орендах в командах УПЛ.

Джерело: УПЛ-ТБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *