Екс-гравець Шахтаря та збірної України дав оцінку старту “гірників” в УПЛ

Колишній захисник «Шахтаря» Артем Федецький поділився думками щодо кадрової перестановки у донецькому клубі.

– Загалом зміна тренера в «Шахтарі» стала для мене шоком. Йовічевіч спілкується українською, це дало команді правильний імпульс в потрібний час. Плюс, я спілкувався з багатьма футболістами, вони всі говорили про класну атмосферу в роздягальні, були в захваті від тренувань і чудово сприймали все те, що тренер хотів донести до підопічних. Тож ця несподівана зміна тренера точно вплинула на психологічний стан гравців і мікроклімат в команді. Усі ці непереконливі результати, як на мене, від цього.

– Що змінилося передусім?

– Гравці тепер почуваються якось скуто на полі. Їм не вдається розкрити свої найкращі якості, як це було з Йовічевічем. Загальної впевненості дійсно не вистачає команді.

– Яку найбільшу проблему вбачаєте?

– Припускаю, що ван Леувен не до кінця може донести свою специфіку роботи, віддачі на полі і тактичних моментів. Тож між тренером і гравцями присутнє певне непорозуміння.

– У «Шахтаря» на старті сезону 5 червоних карток у 8 матчах. Як це можна пояснити?

– Вважаю, що в матчі з «Рухом» Ракіцький не награв на червону картку, адже не діяв надмірно грубо. Футбол контактний вид спорту, такі стики це нормально. Бондаренко встиг двічі отримати червону, але я вважаю, що він не грубий гравець, який навмисно діяв таким чином. Це співпадіння, не більше. Не вірю, що бодай якийсь тренер давав би настанову гравцям діяти жорстоко і свідомо йти на грубі фоли. VAR теж не має руйнувати футбол і умисно шукати, до чого причепитися. Якби в той час, коли грав я, був VAR, мабуть, тоді ледве не будь-який мій фол тягнув би на червону.

Після 8 турів УПЛ в активі команди Патріка ван Леувена 18 очок. За цей же відрізок «Шахтар» під керівництвом Ігоря Йовічевіча набрав 20 балів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *