Чорноморець виступив з офіційною заявою щодо суддівства матчів УПЛ

ФК Чорноморець

Одеський «Чорноморець» опублікував офіційну заяву, в якій критично висловився щодо суддівства матчів українського чемпіонату.

«Футбольний клуб «Чорноморець» ніколи не належав до спортивних колективів, що при першій ліпшій нагоді звинувачує весь навколишній світ у незадовільних результатах. Але настав час подивитися правді в очі: система футбольного суддівства в Україні не витримує жодної критики. Звісно, це стало зрозуміло не сьогодні і не вчора. Проте, всьому має бути покладена межа. У клубу протягом кількох останніх місяців накопичуються питання, на які немає жодної відповіді. Відразу зазначимо: ми розуміємо що питання щодо призначення пенальті в наші ворота за порушення правил в метрі від штрафного майданчика, непризначення пенальті у ворота суперника за нічийного рахунку, вилучення важливого гравця за неіснуючий фол напередодні гри проти лідера вже, як кажуть, заграні. Пропустили і забули. Але на більш глобальні питання ми дуже хочемо знайти відповіді.

– за яким принципом у нас призначають суддів на той чи інший матч?
– чому система ВАР у нас досі не охоплює всі поєдинки туру, які граються протягом трьох днів
– як призначають і готують арбітрів ВАР – іноді складається враження, що між нашим ВАРом та європейським – світлові роки
– коли наши судді почнуть говорити? В кожному турі є результативні помилки. Хто і як за них відповідає?

Якщо у керівництва суддівського корпусу є хоча б відповіді на ці питання, то реформу суддівського очищення та глобальної перекваліфікації арбітрів можна розпочинати. А те, що її потрібно розпочинати не має бути жодних сумнівів. Панове судді, подивіться на своїх колег з Польщі та Румунії. Вони обслуговують матчі Ліги чемпіонів та чемпіонату світу. Вам не набридло бути «героями» одних і тих же журналістських матеріалів? Вдумайтеся тільки – якщо суддівська бригада у нас просто якісно зробила свою роботу, то це вже подія туру! Прикро, дуже прикро.

Ще більш прикро, що це все відбувається під час повномасштабної війни. Ми граємо у футбол завдяки нашим захисникам. Граємо у тому числі заради їх емоцій – ми знаємо, про що говоримо, згадайте квітневий матч «Кривбас» – «Чорноморець». Ми маємо грати у футбол і зʼясовувати, хто сильніше враховуючи лише спортивну складову. Так має бути завжди. Особливо в цей важкий і відповідальний для країни час.

Пропонуємо всім клубам УПЛ обʼєднати зусилля заради прозорих та чесних принципів суддівства», – сказано у заяві клубу.

Раніше головний тренер «Чорноморця» Роман Григорчук розповів, що він думає про суддівський корпус УПЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *