Тренер Шахтаря Патрік ван Леувен зізнався, чому розмовляє російською мовою, а не українською

Патрік ван Леувен

Головний тренер Шахтаря Патрік ван Леувен дав обіцянку підтягнути мову країни, в якій працює.

Попередній тренер (Ігор Йовічевіч, – прим.) ще футболістом грав на заході України. І там же починав тренувати. Наскільки я розумію, то був поділ – і на сході країни більше говорили російською. Як футбольний фахівець я виріс саме в цій частині України – і вивчив там російську, що вже було доволі великим викликом.

Я не кажу, що не говоритиму українською, але це буде не так швидко. Все-таки я сім років провів на сході України, де переважна більшість людей говорили російською.

Минулого року я відверто спілкувався з іноземними журналістами – їх цікавила не лише чисто футбольна тема, але і футбол під час війни. Пояснював ситуацію, розповідав про своє життя та роботу футбольного тренера в Україні. Думаю, будь-який іноземець, який працює тут у футболі, дає прес-конференції для іноземних ЗМІ чи спілкується з іноземними журналістами, є амбасадором для України“, – сказав ван Леувен в інтерв’ю Tribuna.

Нагадаємо, нідерландський фахівець замінив на посаді головного тренера Шахтаря Ігора Йовічевіча, який минулого сезону привів “гірників” до чемпіонства. Патрік з Зорею завоював бронзу УПЛ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *