Андрій Пятов прокоментував своє рішення завершити кар’єру футболіста

Андрій Пятов

39-річний Андрій Пятов розповів про рішення відносно завершення своєї ігрової кар’єри та прокоментував старт тренерської діяльності.

– Які відчуття в новому амплуа? Ще роки два тому я зрозумів, що час спливає і момент тренерства скоро настане. Поговорили з дружиною, з родиною, і я зробив висновок, що готовий до цього.

– Поділіться враженнями про свої перші дні як тренера.

– Скажу, що це дуже цікаво. Вдячний Патріку ван Леувену за те, що тепло до мене ставиться, як і Денніс Гентенар, тренер воротарів. Голландська школа – це щось нове для мене. Також бачу, як команда працює, є певні тактичні новинки. Я в захваті!

– Наскільки складним психологічно є перехід від кар’єри гравця до тренерства?

– Давайте казати чесно: я ж уже майже не грав останні два роки – провів десь ігор 15 за минулі сезони. Тому розумів, що вже стану тренером, і психологічно був до цього готовий. Немає такого, що на мене щось тисне. Отримав тренерську ліцензію В, зараз закінчую на воротарську В і робитиму наступний крок – почну навчання на ліцензію А. У мене амбіційні цілі – хочу зростати разом з командою, виховати багато чудових воротарів. Хочеться цього досягти, є такий запал. А що буде далі – побачимо.

– До того як ухвалити рішення увійти до тренерського штабу була розмова з Дарійо Срною. Про що говорили?

– Він сказав, що це футбольне життя і добре, коли є така можливість – залишитися в рідному клубі, де всі мені знайомі, де я всіх люблю та продовжую працювати. Це допоможе мені як тренеру, бо не кожному гравцеві дається шанс після закінчення кар’єри залишатися в тонусі. Це важливо, бо футбол – моє життя, я вже 20 років так живу. Я ж кажу, що поговорив із Дарійо, із Сергієм Анатолійовичем Палкіним, з дружиною та дітьми та ухвалив рішення. Дякую всім за підтримку, а особливо – моїй сім’ї.

– Напередодні відбувся перший спаринг на зборах, де зіграли голкіпери Денис Твардовський і Тимур Пузанков. Що можна сказати про молоде покоління наших воротарів?

– Ви ж знаєте, я завжди буду захищати та любити своїх воротарів, бо кожна людина, кожний голкіпер – це індивідуальність. До кожного потрібен свій підхід: у психології, техніці, фізиці – багато аспектів. Тому ми працюємо. Щодо першого спарингу, то десь було добре, десь щось не вийшло – ми вже обговорили деякі проблеми, що були в грі й ногами, й руками. Це наша звичайна робота, і я вже як тренер можу десь підказати, десь спрямувати. Ми це з Деннісом Гентенаром обговорюємо, щоб у нас було спільне розуміння.

– Перебуваючи в тренувальному процесі, на яких моментах слід зосередитися, аби добре підготуватися до сезону?

– Це знає лише головний тренер, а я поки теж лише три дні в команді – вивчаю, в який футбол любить грати Містер. Мені це теж цікаво. Але не можу давати поради головному тренеру. Він готує команду, а ми – його команда тренерів – допомагаємо. Як воно буде, то покажуть чемпіонат та єврокубки.

– Але яким ви бачите «Шахтар» у цьому сезоні?

– У «Шахтаря» завжди максимальні цілі – це вихід із групи Ліги чемпіонів, чемпіонство та Кубок. На всіх напрямках – тільки перемога!

Андрій Пятов: кар’єра і досягнення

Пятов приєднався до “Шахтаря” в 2007 році. Він перейшов до донецького клубу з полтавської “Ворскли”.

За 16 років легендарний голкіпер зіграв 482 гри за “гірників” у всіх турнірах і завоював 28 трофеїв, що є абсолютним рекордом донецького клубу.

З “Шахтарем” Андрій Пятов 11 разів ставав чемпіоном України, 8 разів вигравав Кубок країни і стільки ж разів Суперкубок. Також з “гірниками” він став переможцем Кубка УЄФА в сезоні-2008/2009.

За національну збірну України Пятов зіграв 102 поєдинки. Він є учасником трьох чемпіонатів Європи (2012, 2016 та 2020) та чемпіонату світу 2006 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *