Директор клубу Першої ліги пояснив, чому команда підписала українця, який грав у РФ до початку війни

Виконавчий директор «Полтави» Станіслав Майзус прокоментував підписання півзахисника Сергія Каретника, який виступав у Росії з російським громадянством.

– Варіант із Каретником виник дуже просто. До 24 лютого футболіст був у Польщі. Він там був на зборі зі своїм тодішнім клубом – «Динамо» Владивосток. Повномасштабна війна застала футболіста вже в Україні.

З чотирьох мільйонів українців, які працювали в Росії до початку повномасштабної війни, хтось вирішив залишитися в країні-агресорі, а хтось – повернувся на батьківщину і всіма силами допомагає Україні.

Я дуже радий, що Сергій опинився серед тих, хто повернувся додому. Він після 24 лютого перебуває у Лубнах, звідки він родом, і нікуди не виїжджав з України. У нього на Полтавщині живуть близькі, він просто не міг вчинити інакше в цей час.

Ми добре знаємо Каретника, оскільки він грав раніше у нас, ще коли «Полтава» була аматорським клубом. Наш головний тренер чудово знає його можливості та потенціал. Каретник здатний посилити нашу команду. У його людських якостях ми теж не сумніваємося, бо 24 лютого кожен зробив собі вибір.

– Але більшість уболівальників у соцмережах критикують цей трансфер, пригадуючи, що Каретник грав довгий час у Росії після 2014 року.

– А Зінченко що, не грав? А зараз він один із найбільших патріотів та донатерів ЗСУ. Інші люди теж грали, не хочу називати їхні прізвища. Так, Сергій грав там до 24 лютого, але коли почалася війна, він вирішив повернутися і більше не мати нічого спільного з Росією.

Це похвально. Я вважаю, що найкраще буде, коли людина житиме вдома, сплачуватиме податки в Україні та допомагатиме своїм рідним, близьким та ЗСУ. Сергій це якраз робить.

– Багато гравців «Полтави» стали в соцмережах на підтримку Каретника. То була запланована акція з боку клубу чи спонтанно?

– Жодної команди з боку клубу не було. Кожен футболіст – особистість і має право писати те, про що вважає за потрібне. Ми не обмежуємо футболістів у соцмережах.

– Як Каретник реагує на критику, що звалилася на нього?

– Якщо це необґрунтована критика, то, як будь-яка жива людина, вона реагує болісно, ​​розуміючи, що багато слів на його адресу незаслужені. Усе його біда у тому, що якийсь час він будував кар’єру у Росії.

Але до 24 лютого там працювало чотири мільйони українців різних професій. І казати, що винен у всьому Каретник – це несправедливо.

– Як Каретник розлучився з «Динамо» (Владивосток)?

– Вони просто розірвали контракт. Коли ми отримували його трансфер, то з боку росіян жодних проблем не було, та ми з ними не спілкувалися. Каретник перейшов до нас на правах вільного агента.

– У Каретника ж є російський паспорт.

– Йому його зробили ще на самому початку кар’єри, в зовсім юному віці, щоб він не вважався в Росії легіонером. Наскільки мені відомо, Сергій уже вийшов із російського громадянства. На сьогоднішній день він – громадянин України, має український паспорт, і нічого спільного з Росією він не має.

– Що він зробив із російським паспортом?

– Це вам краще спитати у нього. Можливо, він його спалив, порвав чи відправив у консульство, – сказав Майзус.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *