Сергій Палкін: Ми хотіли поговорити з головним юристом ФІФА, але нам навіть не відповіли

Генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін в інтерв’ю Tribuna.com розповів про правило ФІФА, за яким легіонери українських клубів можуть призупиняти контракти на сезон 2022/23.

– Коли почалася війна, вони випустили рішення, яке свідчить про те, що іноземці можуть покинути клуб до кінця сезону. Тоді все було зрозумілим. Не було часу провести якісь переговори. Деякі гравці знайшли клуби, дехто взагалі не грав. У Додо, наприклад, не було клубу – він до кінця червня взагалі не грав, а лише тренувався у Бразилії.

У травні ми розуміли, що ФІФА має випустити рішення, що робити далі. І ми чітко написали їх головному юристу: «Давайте сядемо і всю цю справу обговоримо». Навіть не відповіли.

Тоді ми написали спільний з УАФ лист щодо цієї ситуації з українськими клубами. Іноземці ж є не лише у «Шахтаря». Може, не в такій кількості, як у нас, але були. Ми написали цього листа, закликали до дискусії. Знову жодної реакції.

Потім вони видають це рішення. Іноземні журналісти зверталися до ФІФА та запитували, з ким вони обговорювали це рішення. Там відповіли, що зі всіма стейкхолдерами – УЄФА, Асоціацією європейських клубів (ЄСА), УАФ, УПЛ, клубами. Але української частини там взагалі не було. Вони просто зв’язалися з ЄСА та поставили перед фактом, що хочуть винести таке рішення.

Просто сам процес ухвалення рішення був недбалим. Якби вони з нами порадилися, то ми, може, й не змінили рішення. Його треба було б побудувати інакше. Їм треба було сказати, що 1 серпня буде ухвалено фінальне рішення щодо футболістів-іноземців. Тобто вони дають нам місяць домовитися з гравцями та клубом. І на цьому все.

Я б до 1 серпня за один місяць з усіма домовився – і з клубами, і з футболістами. А вони дали мені тиждень. Більше того, стався витік інформації з ФІФА – і всі агенти, всі клуби, які були в угодах щодо наших футболістів, дізналися про це рішення.

Клуби, з якими ми домовлялися, і навіть агенти футболістів не вірили, що ФІФА ухвалить таке рішення. Нам давали гроші, адже думали, що все одно треба буде купувати. І з нами йшли до останнього у всіх переговорах. А ФІФА випускає своє рішення та дають нам тиждень. Ну, як я за тиждень можу домовитися? У нас фактично 14 іноземців, а необхідно домовитися з агентом, футболістом, клубом, куди його продають. Це фізично неможливо взагалі. Вони ухвалюють таке рішення, а мені наступного дня пишуть клуби, з якими ми вели переговори: «Дякую, ми безплатно забираємо футболіста». От і все.

Ми брали футболістів із розстрочкою платежів. Ми маємо борги під 50 мільйонів євро. Виходить, що футболістів ми відпускаємо безплатно, а з іншого боку, нам кажуть: «Віддавай борги». А як я віддам борги? З чого? Якщо ви приймаєте таке рішення, то кажете: «Якщо ми забрали у вас футболістів, то ви тоді борги не сплачуєте».

Сьогодні усі підтримують Україну: континенти, країни, організації. Гаразд клуби, бог із ними. Але наберіть хоча б УАФ і скажіть: «Зараз ми прийматимемо таке рішення. Сядьте у себе, подивіться, як це краще зробити». А вони набрали якийсь World Leagues Forum. Хто взагалі ці люди?

Я розумію, ви набрали FIFPro, і вони нас приголомшили, мовляв, відпускайте футболістів. Вони розповідають, що найголовніше – безпека футболістів. Для чого ви маніпулюєте інформацією? Ми футболістів вивезли за тиждень після початку війни. Ніхто не збирався повертати в Україну іноземців. І до того, як рішення ФІФА було ухвалено, я практично з усіма вже домовився.

Усі були happy: одні йшли в оренду, інших ми продавали. Ніхто не мав конфліктів, зі мною ніхто не судився, листів мені ніхто не надсилав, що він незадоволений. ФІФА просто вторглася до нашої футбольної екосистеми і все зруйнувала, а зараз каже, що спілкувалася з усіма стейкхолдерами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *