Унаї Мельгоса оцінив підготовку збірної України U-21 до наступних матчів

Унаї Мельгоса

Головний тренер збірної України U-21 Унаї Мельгоса прокоментував майбутні поєдинки кваліфікації Євро-2025 проти команд Люксембургу та Азербайджану:

Про проведення матчів у Мурсії: «У нас були різні пропозиції, але один з ключових варіантів відпав. Тоді я попросив УАФ пошукати інші варіанти, для мене важливими була хороша погода і хороше поле. Тож, були різні опції, а тоді з’явився варіант з Мурсією, і ми обрали його.

Чи буде відчутною підтримка в Мурсії, як це було у Словаччині? Я не знаю. В Іспанію виїхало чимало українців після початку війни, вони проживають в різних регіонах країни, зокрема в Мурсії. Тож, я сподіваюся, що люди захочуть прийти підтримати нас. Та як я завжди кажу, ми маємо давати вболівальникам більше, ніж вони дають нам».

Про викликаних гравців на матчі проти Люксембургу і Азербайджану: «Виклик отримали кілька нових гравців, щоб ми могли познайомитися з ними. Зокрема, гравці 2002 року народження, адже ми маємо починати викликати також молодших футболістів для отримання досвіду. Тож хочемо перевірити їх. Ми стежимо за гравцями з усього світу.

Також є Владислав Ванат, який приїжджає з національної збірної. Я спілкувався з Сергієм Ребровим, який сказав, що він не буде грати у цьому «вікні», тож отримає таку можливість з нами. Важливо, що Ванат буде з нами. Ми хочемо знати гравців краще. Так, ми бачимо, що вони показують в матчах за клуб, але, можливо, можемо спробувати щось інше. Дуже важливо мати власне бачення ситуації».

Про підготовку до матчів проти Люксембургу і Азербайджану: «Тренувальний табір розпочався у вівторок [14 листопада], як і на минулих зборах. Одного разу в нас була практика на понеділок у Словаччині, але футболісти не приїхали вчасно. Понеділок – це день на дорогу, багато часу забирає перетин кордону, ніколи не знаєш, скільки саме це триватиме. До того ж, є футболісти, що грали в неділю, ми маємо їхні показники залученості, і їм потрібно відновитися.

Зазвичай, мені подобається спілкуватися з гравцями і запитувати, хто як себе почуває. Вони досить професійні у цьому випадку, ніхто не намагається просто отримати додатковий вихідний. У них є мотивація – вони хочуть тренуватися, хочуть грати за Україну, бути в збірній.

Але у цьому випадку треба побачити, чи фізично та ментально футболісти уже готові. Інколи ми змінюємо тренувальний процес: проводимо ігрову практику після обіду у вівторок, а зранку – щось для відновлення».

Про наступних суперників України U21: «Ми бачили кілька ігор обох суперників – і Люксембургу, і Азербайджану. Щодо Люксембургу – у мене таке ж враження, як і було до першого матчу – це команда з великим бажанням, доволі організована, вона має хороших гравців, особливо швидких футболістів у атаці. Ми маємо бути обережні з цією командою, особливо після перемоги 3:0 у першому матчі. Тоді я видихнув лише після того, як ми забили третій гол – а це було десь на 92-й хвилині матчу. Люксембург грає більше на контратаках, вони доволі агресивно діють, і ми знаємо про це.

Щодо Азербайджану – інколи здається, що вони грають у більш вертикальний футбол, перебувають в доволі глибокому захисті. Та у них також є молоді, технічні гравці в атаці. Азербайджан виграв матч проти Люксембургу, хоч їм трохи і пощастило з голами. Але у другому таймі того матчу, я думаю, вони також добре проявили себе в інших епізодах. Коли азербайджанці програвали, ми побачили, як вони змінили гру і як добре можуть діяти.

Але перш за все, нам потрібно думати про себе. Англія обіграла Сербію 9:1, а потім не змогла обіграти нас. Тож ми маємо брати до уваги це також – граємо після хорошого результату проти англійців, і можна подумати, що ці команди не перебувають на нашому рівні. Але ні, рівень треба тримати постійно. Інколи проти команд, які здаються не такими сильними, а вони здобувають результат, бо це футбол і за 90 хвилин усе може трапитися».

Про перспективи Іллі Квасниці потрапити в національну збірну України: «Чи наблизився Квасниця до національної збірної? Не знаю, це питання до Сергія [Реброва], не до мене. Я не люблю багато говорити індивідуально про гравців, бо вони все ще доволі молоді, все ще не в національній збірній. Квасниці, як і усім іншим гравцям, потрібно продовжувати працювати. Його наступний крок – приїхати в молодіжну збірну, провести хорошу сесію тренувань і намагатися зіграти якомога більше часу. Усі гравці, що є в молодіжці, дуже серйозно до цього ставляться, і потрібно також серйозно ставитися до своєї гри – ставати кращим на кожному тренуванні, вчитися, ставити запитання».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *